Jak przestawić się z życia w mieszkaniu na dom?

Zmiana miejsca zamieszkania z czterech ścian w bloku, np. na nowoczesny dom w Gdańsku daje wiele korzyści, ale może być na początku też kłopotliwa. Mieszkanie w domu jednorodzinnym oraz w bloku znacznie się od siebie różnią. Decyzja o zamieszkaniu w domu niesie za sobą wiele korzystnych zmian, ale warto odpowiednio się do niej przygotować. Niezależność, większa przestrzeń oraz możliwość spędzania czasu we własnym ogródku to tylko niektóre zalety podjęcia tej decyzji. W tym artykule omówimy, co warto wiedzieć przed przeprowadzką i jak przygotować się na życie w domu.

Czym różni się dom od mieszkania?

W przeciwieństwie do mieszkania, prowadzenie domu wymaga większego zaangażowania i pracy. Należy pomyśleć o sprzątaniu, konserwacji instalacji (gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej) oraz pielęgnacji ogrodu. Jeśli nie masz doświadczenia w tych dziedzinach, pomyśl o zatrudnieniu specjalistów, którzy pomogą ci podczas prac konserwacyjnych. Koszty ogrzewania domu są zazwyczaj wyższe niż ogrzewania mieszkania. Przed przeprowadzką, np. do nowoczesnego domu w Gdańsku upewnij się, jaki rodzaj ogrzewania jest zainstalowany w domu oraz jakie są szacowane koszty jego utrzymania. Może okazać się konieczne zainwestowanie w energooszczędne rozwiązania, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne.

O czym należy pamiętać, przeprowadzając się do domu?

Życie w domu wymaga podjęcia dodatkowych środków bezpieczeństwa. Pomyśl o zamontowaniu alarmu, kamer monitoringu czy oświetlenia zewnętrznego. Zapoznaj się również z zasadami gaszenia pożarów oraz ewakuacji, aby być przygotowanym na wszelkie sytuacje awaryjne. Zakupienie odpowiedniego ubezpieczenia dla domu jednorodzinnego to kluczowy element przygotowania do życia w domu. Ubezpiecz swoją nieruchomość od kradzieży, włamania, pożaru, zalania oraz innych zagrożeń.

3CITY ESTATE SP. Z O.O.

Irysowa 51

80-177, Gdańsk

NIP: 9571077905

Biuro sprzedaży

ul. Potęgowska

80-175, Gdańsk

tel. 536 034 510

Kontakt z działem sprzedaży:

Julia Żabicka

sprzedaz@3cityestate.com

536 034 510

Mariusz Stoltmann

721 721 052

ul. Chmielna 71/84
Gdańsk

Godziny pracy:
pon.-pt. 10:00-17:00

Zakup gruntów:

Dawid Dunst

dawid.dunst@3cityestate.com

Obsługa inwestycji:

Tomasz Grabowski

tomasz.grabowski@3cityestate.com

607 371 099

[ X ]
logo
Jesteś zainteresowany ofertą domów?

Wypełnij formularz, zadzwonimy by przedstawić Ci wszystkie nasze możliwości: