1

Jaki dom dla 3-osobowej rodziny?

Decyzja o kupnie domu to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Z jednej strony wiąże się z wielką radością, niecierpliwym oczekiwaniem i aranżowaniem w wyobraźni kolejnych pokoi, z drugiej – może nieść też ze sobą pewne wątpliwości. Rodziny poszukujące idealnego lokum, które stać się ma nie tylko inwestycją, ale także spokojnym azylem, często zastanawiają się, jaki dom wybrać i na co zwrócić uwagę.

Czym powinien charakteryzować się funkcjonalny dom dla rodzin z dzieckiem? Jak zaaranżowana powinna być przestrzeń do życia, aby zapewniała codzienny komfort? Zapraszamy do lektury!

Jaki powinien być dom dla 3-osobowej rodziny?

Wielu rodziców marzy o własnym domu, w którym ich dziecko miałoby idealne warunki do życia. Nierzadko głównym kryterium jest ogródek, w którym mogłoby się bawić, spora przestrzeń wspólna oraz miejsca, w których każdy z domowników mógłby mieć odrobinę prywatności. Za funkcjonalny dom dla 3-osobowej rodziny uważa się więc taki, w którym są co najmniej dwie sypialnie, spory salon, praktyczna kuchnia oraz łazienka. Na plus nieruchomości przemawiają zazwyczaj także dodatkowe przestrzenie takie jak garderoba, pralnia czy pomieszczenie gospodarcze. Dla zmotoryzowanych bardzo ważny jest także garaż. O funkcjonalności przestrzeni decyduje także rozkład pomieszczeń – im sprawniejsze poruszanie się między nimi, tym lepiej.

Idealny dom dla rodziców z dzieckiem powinien być także słoneczny i jasny. Wpływ na to ma wielkość okien oraz usytuowanie obiektu względem kierunków świata. Na korzyść nieruchomości zazwyczaj przemawia orientacja stref dziennych na południe. Dla wielbicieli przebywania na świeżym powietrzu, picia porannej kawy w ogrodzie lub grillowania w gronie najbliższych, znaczenie ma także ogród oraz taras lub balkon. Za atrakcyjny dom uznaje się także obiekt wyróżniający się pod względem architektonicznym. W tym kontekście popularnością cieszą się bryły balansujące pomiędzy nowoczesnością a klimatem swojskości i przytulności.

Idealny dom dla rodzin z dzieckiem

Funkcjonalny dom dla rodziny 2+1 powinien być komfortowy i przestronny, ale nie musi być bardzo duży. Dlatego też optymalnym rozwiązaniem dla rodziców z dzieckiem są nieruchomości w zabudowie bliźniaczej. Takie obiekty są zazwyczaj tańsze niż domy wolnostojące, a przy tym nieporównywalnie bardziej komfortowe niż nawet sporych rozmiarów mieszkania w bloku. Bliźniak jest przykładem przestrzeni doskonale dostosowanej do potrzeb trzech osób. Zazwyczaj tego typu obiekty składają się z parteru, na którym zlokalizowany jest salon z aneksem kuchennym i łazienka oraz piętra. W jego obrębie zwykle znaleźć można drugą łazienkę oraz pokoje – 3 lub 4 w zależności od projektu oraz powierzchni nieruchomości. Taki rozkład przestrzeni sprawia, że bliźniak to najbardziej funkcjonalny dom dla rodzin z dzieckiem – zapewniający zarówno komfortową przestrzeń wspólną, jak i tę prywatną. Istotnym punktem dla osób poszukujących nowego domu jest także garaż pozwalający na bezpieczne parkowanie samochodu oraz balkony, taras i ogród – przestrzenie umożliwiające odpoczynek na świeżym powietrzu. Atrakcyjne domy w zabudowie bliźniaczej, idealne dla 3-osobowej rodziny, znaleźć można w ofercie 3CITY ESTATE.

Przyjazna przestrzeń do życia – czyli jaka?

Poszukując idealnego lokum, zainteresowane jego kupnem rodziny zwracają uwagę nie tylko na samą bryłę, układ pomieszczeń i najbliższe otoczenie takie jak ogród czy podjazd dla samochodów, ale także na przestrzeń w szerszym kontekście. Bardzo istotne jest bowiem to, co oferuje okolica. Na korzyść nieruchomości przemawia bliskość sklepów i innych punktów usługowych, placówek edukacyjnych oraz przystanków autobusowych lub tramwajowych. Równie ważne jest sąsiedztwo terenów zielonych – parków i lasów umożliwiających spacery, bieganie i szeroko rozumianą aktywność na świeżym powietrzu. Nie od dziś wiadomo, że przyroda sprawia, że otaczająca przestrzeń do życia pozytywnie wpływa na nastrój i mobilizuje do ruchu.

Bliskość centrum i dobra komunikacja z najbardziej strategicznymi punktami w mieście, połączona z lokalizacją w oddalonej od zgiełku, spokojnej, zielonej okolicy to spore wymagania. Znalezienie takiej nieruchomości nie jest jednak niewykonalne. Oferowane przez 3CITY ESTATE domy zawsze usytuowane są w miejscach stanowiących przyjazną i praktyczną zarazem przestrzeń do życia.

Wymarzony dom dla 2+1 – na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy, idealny dom dla 3-osobowej rodziny jest funkcjonalny, dogodnie zlokalizowany i atrakcyjny pod względem wizualnym. Co jeszcze działa na korzyść konkretnej nieruchomości? To, jak i z czego została zbudowana. Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, czy deweloper cieszy się dobrymi opiniami oraz jak wyglądają już zrealizowane inwestycje. Solidność projektu, jakość użytych materiałów oraz sposób wykonania całości to elementy, które mają duży wpływ na późniejszy komfort mieszkania. Warto także zwrócić uwagę na fakt, czy przy tworzeniu nowych obiektów przez daną firmę brane jest pod uwagę dobro środowiska naturalnego oraz charakter otaczającego inwestycję krajobrazu. Poszanowanie otoczenia bardzo często przekłada się na szacunek do klienta. W tym kontekście istotne jest także to, w jakim stopniu kosztowna i ekologiczna będzie w przyszłości eksploatacja domu, na przykład jego ogrzewanie.

Wybór dobrego dewelopera to szansa na idealny dom dla 3-osobowej rodziny. Warto więc przed kupnem wymarzonej nieruchomości zapoznać się z poprzednimi realizacjami oraz zwrócić uwagę, czy dom spełnia wymogi – te wymienione w artykule oraz inne, indywidualne, ważne dla osób poszukujących swojego azylu.

Podobne wpisy