Jakie domy określa się mianem “bliźniaków”?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku. Popularność tego rozwiązania wynika m.in. z niższej ceny niż w przypadku inwestycji w dom jednorodzinny. Wiele osób zastanawia się również, czy lepiej nabyć dom typu bliźniak, czy nieruchomość w zabudowie szeregowej. Czym różnią się te rozwiązania i czy warto zdecydować się na inwestycję w dom w zabudowie bliźniaczej?

Czym charakteryzuje się dom w zabudowie bliźniaczej?

Dom w zabudowie bliźniaczej to nieruchomość połączona jedną ścianą z drugim budynkiem. Najczęściej są to domy w odbiciu lustrzanym, mające identyczną elewację, których miejscem styku oprócz ściany konstrukcyjnej jest dach. Oba domy stanowią odrębną całość służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych, a czasem wykorzystywane są jako lokale użytkowe. Często na tego typu zakup decydują się duże rodziny lub rodzeństwo, jednak dzięki odrębnym wejściom, osobnym ogródkom i bramom, można z powodzeniem oddzielić się od osób mieszkających obok. Dla wyższego komfortu, warto zadbać o odpowiednią izolację akustyczną wspólnej ściany, co da poczucie prywatności, podobnie jak w przypadku mieszkania w domu wolnostojącym.

Jakie są zalety mieszkania w bliźniaku?

Mieszkanie w bliźniaku pozwala na dużo większą swobodę i prywatność niż jest to możliwe w przypadku mieszkania w szeregówce lub w bloku. Kupując dom typu bliźniak, zyskujemy dom mający dużą powierzchnię użytkową, ogród, a często również taras i garaż. Jednocześnie wiąże się z niższymi kosztami niż inwestycja w dom jednorodzinny. Ponadto pozwala na uzyskanie oszczędności, wynikających z niższych kosztów eksploatacyjnych, np. ogrzewania. Dom typu bliźniak daje też większe poczucie bezpieczeństwa niż mieszkanie w domu wolnostojącym. Bliskość sąsiadów sprawia, że nie trzeba martwić się o włamanie, np. podczas wyjazdu na wakacje. Skorzystanie z oferty domów w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku to świetny kompromis pomiędzy ceną, a liczbą sąsiadów. Dzięki niej można zyskać dużą przestrzeń do życia oraz wysokie poczucie prywatności w rozsądnej cenie.

3CITY ESTATE SP. Z O.O.

Irysowa 51

80-177, Gdańsk

NIP: 9571077905

Biuro sprzedaży

ul. Potęgowska

80-175, Gdańsk

tel. 536 034 510

Kontakt z działem sprzedaży:

Julia Żabicka

sprzedaz@3cityestate.com

536 034 510

Mariusz Stoltmann

721 721 052

ul. Chmielna 71/84
Gdańsk

Godziny pracy:
pon.-pt. 10:00-17:00

Zakup gruntów:

Dawid Dunst

dawid.dunst@3cityestate.com

Obsługa inwestycji:

Tomasz Grabowski

tomasz.grabowski@3cityestate.com

607 371 099

[ X ]
logo
Jesteś zainteresowany ofertą domów?

Wypełnij formularz, zadzwonimy by przedstawić Ci wszystkie nasze możliwości: