gdanskie kamienice

W których dzielnicach Gdańska szukać domu?

Oferty nowych domów na sprzedaż na Jasieniu cieszą się dużym zainteresowaniem Klientów, którzy chcą zainwestować w nieruchomość w Gdańsku. Inne popularne do mieszkania dzielnice to m.in. Kokoszki oraz Olszynka. Wszystkie z nich są dobrze skomunikowane z centrum miasta, oferują bogactwo obszarów zielonych oraz wiele punktów usługowo handlowych. Czym się charakteryzują i gdzie najlepiej kupić dom?

Czy Jasień w Gdańsku to dobre miejsce do zamieszkania?

Jasień to dzielnica położona w południowo-zachodniej części miasta. Dzięki stacji PKM oraz bliskości obwodnicy jest świetnie skomunikowana z centrum oraz innymi częściami miasta. Na jej terenie znajduje się jezioro Jasień, którego okolica jest idealnym miejscem na spacery i jogging. Jasień graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, który można zwiedzać, korzystając z wielu szlaków turystyki pieszej. W dzielnicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe oraz restauracje, a w pobliżu są dwa duże centra handlowe. Na mieszkaniu na Jasieniu decydują się przede wszystkim rodziny z dziećmi. Dzielnica oferuje szeroki wybór żłobków, przedszkoli i szkół, a także placów i sal zabaw i centrów kultury. W związku z dynamicznym rozwojem dzielnicy, obecnie można znaleźć liczne ogłoszenia z nowymi domami na sprzedaż na Jasieniu.

W jakich dzielnicach Gdańska warto kupić dom?

Inną atrakcyjną dzielnicą dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość z dala od zgiełku miasta, są Kokoszki. Budują się tam liczne nowoczesne domy, np. inwestycja Jaśminowy Stok oraz Szafranowa III. Większość dzielnicy pokryta jest obszarami zielonymi. Znajduje się tam m.in. staw Martynka oraz zabytkowy dwór z XIX wieku. Osoby, którym zależy, by mieszkać bliżej centrum miasta, a jednocześnie istotna dla nich jest duża ilość zieleni, mogą zdecydować się na zakup domu w Olszynce. To świetne miejsce na wycieczki rowerowe oraz odpoczynek od zgiełku miasta.

Podobne wpisy