kalinowa ii 2

Zalety mieszkania w Gdańsku – dlaczego warto przeprowadzić się do Gdańska?

Gdańsk to wyjątkowe polskie miasto. O jego szczególności na tle innych metropolii przesądza nie tylko położenie nad Morzem Bałtyckim, ale także interesujące zabytki i nowoczesna infrastruktura. Wiele osób wskazuje, że panuje w nim atmosfera nieporównywalna z żadnym innym miejscem. Być może to właśnie ona sprawia, że rokrocznie jest odwiedzane przez tak wielu turystów, a co więcej – coraz chętniej wybierane jako przestrzeń do życia. Jakie są zalety mieszkania w Gdańsku i dlaczego warto przeprowadzić się właśnie tam? Powodów jest naprawdę wiele. Aby się o nich dowiedzieć, koniecznie czytaj dalej!

Nadmorskie miasto – Gdańsk

W każdy wolny od pracy dzień morze przyciąga miłośników odpoczynku na łonie natury. Mieszkańcy Polski są w stanie pokonać setki kilometrów, aby chociaż przez kilka godzin napawać wzrok bezkresem wody, wsłuchiwać się w kojący zmysły szum fal, czuć piasek pod stopami i wdychać bogate w jod powietrze. Mieszkanie w Gdańsku to sposób, aby tego typu doznania stały się codziennym rytuałem, a nie wyczekiwaną nagrodą po wielogodzinnej podróży na drugi koniec kraju. Aby wypocząć nad wodą, nie trzeba opuszczać centrum, bowiem Stare Miasto to rejon położony nad Motławą – urokliwą rzeką przepływającą przez miasto. Gdańsk kusi również pięknymi plażami oraz molo w Brzeźnie. Wypoczynek nad brzegiem morza można sobie urozmaicać, zmieniając miejsce plażowania, ponieważ układ komunikacyjny Trójmiasta pozwala na wygodne i sprawne dotarcie do równie pięknych pobliskich miast, a mianowicie Gdyni i Sopotu. Codzienne spacery z widokiem na relaksujący błękit to marzenie, które możesz spełnić, kupując mieszkanie w Gdańsku.

Zabytki Gdańska

Nadmorskie położenie to niewątpliwa, aczkolwiek niejedyna atrakcja niniejszego miasta. Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie w Gdańsku, odwiedzającym Cię znajomym i rodzinie nigdy nie zabraknie pomysłów na zwiedzanie. To niewątpliwa zaleta, jeśli chodzi o codzienne życie w mieście – nie ulega wątpliwości, że znacznie przyjemniej funkcjonować w mieście, którego architektura stanowi estetyczne tło, przywołujące na myśl wspomnienia o minionych czasach. Jakie zabytki Gdańska, ciekawe miejsca i atrakcje są godne uwagi? Z pewnością warto zobaczyć:

 • Długi Targ,
 • Fontannę Neptuna,
 • Europejskie Centrum Solidarności,
 • Bazylikę Mariacką,
 • Archikatedrę Oliwską,
 • Muzeum II Wojny Światowej,
 • Dom Uphagena – Muzeum Gdańska,
 • Ratusz Głównego Miasta,
 • Bramę Wyżynną i Drogę Królewską,
 • Stary Żuraw Portowy
 • Ulicę Mariacką,
 • Długie Pobrzeże,
 • Muzeum Bursztynu,
 • Park Oliwski,
 • Port morski Gdańsk.

To tylko niektóre z atrakcji, a jest ich znacznie więcej!

Mieszkanie w Gdańsku – życie w pięknym otoczeniu

Wyżej wymienione miejsca i obiekty czynią Gdańsk pięknym miastem o wyjątkowym charakterze. Całego krajobrazu przestrzeni, w której chce się żyć, dopełnia architektura. Klimatyczne kamienice to elementy architektoniczne, które pasjonaci starego budownictwa są w stanie podziwiać bez końca i traktują jako główną atrakcję dużego miasta. Jeśli jesteś miłośnikiem starej zabudowy, w której styl i dbałość o najmniejsze szczegóły i zdobienia stanowią absolutny priorytet, mieszkanie w Gdańsku będzie prawdziwą ucztą dla Twojego zmysłu artystycznego. Zieleń to kolejny aspekt, który przekłada się na fakt, że mieszkanie w Gdańsku jest przyjemne. Naturę można kontemplować w dowolnej chwili nie tylko w licznych parkach. Ulice i miejskie place pełne są bowiem kwitnących sezonowych roślin, zmieniających ubarwienie w zależności od pory roku drzew i zmyślnie zaprojektowanych i zadbanych skwerów. Dzięki nim wypełnianiu codziennych obowiązków może towarzyszyć piękny widok i przyjemny zapach. Zwłaszcza że doznania będą zmieniały się w zależności od następujących po sobie pór roku. Warto obserwować, jak przyroda wpływa na rytm życia miasta.

Układ komunikacyjny – miasto Gdańsk

Nie jest tajemnicą, że na satysfakcję z życia w danym mieście wpływa nie tylko liczba interesujących zabytków, architektura, infrastruktura, ilość zieleni czy atrakcyjność rynku pracy. Nie bez znaczenia pozostaje przecież układ komunikacyjny, który ma niebagatelny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania. Integralną część transportu w Gdańsku stanowi Szybka Kolej Miejska, dzięki której przemieszczanie się w Trójmieście przebiega szybko i sprawnie, a ponadto znacznie rozszerza zakres możliwości, jeśli chodzi o podjęcie pracy czy nadmorski wypoczynek. W porównaniu do innych polskich miast transport publiczny w tym mieście uznawany jest za bardzo atrakcyjny cenowo. Wygodne dotarcie do wybranego miejsca umożliwiają rozliczne linie autobusowe i tramwajowe. Przemyślana i stale rozbudowywana sieć tras rowerowych pozwala na swobodne, bezpieczne, a ponadto ekologiczne przemieszczanie się posiadaczom jednośladów.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty są dla wielu składową idealnego miasta do życia. Mamy nadzieję, że niniejszy wpis dostarczył Ci ciekawych i wartościowych informacji i stanowi wyczerpującą odpowiedź na pytanie, dlaczego mieszkanie w Gdańsku to dobry pomysł!

Podobne wpisy