model domu na gotowce

Co składa się na cenę nowego domu od dewelopera?

Zakup domu bliźniaka w Gdańsku lub nieruchomości jednorodzinnej to duży wydatek, w szczególności, jeśli znajduje się on w jednej z popularnych dzielnic, cieszących się dużym popytem wśród Klientów.  Cena za metr kwadratowy różni się w zależności od wielu czynników. Wpływ na nią ma nie tylko lokalizacja i powierzchnia domu, ale też m.in. jakość użytych podczas budowy materiałów. Jakie czynniki wpływają na cenę domu od dewelopera i co składa się na finalną cenę domu?

Jakie koszty obejmuje cena końcowa domu od dewelopera?

Cena końcowa domu od dewelopera obejmuje wiele inwestycji, które musiała poczynić firma, budując dom. Pierwszym kosztem jest zakup gruntu pod budowę, która zależy oczywiście od jego powierzchni i lokalizacji. Następnie deweloper inwestuje w materiały budowlane i różne surowce niezbędne do wybudowania nieruchomości. Kolejny koszt to tak zwana robocizna, która pozwala na doprowadzenie mieszkania do określonego stanu. Z deweloperem współpracują również architekci i agencje marketingowe. Aby inwestycja była opłacalna, deweloper nakłada na inwestycję marżę.

Jakie czynniki wpływają na cenę nieruchomości?

Na cenę domu wpływa przede wszystkim lokalizacja nieruchomości. Im bliżej znajduje się centrum miasta, czy m.in. miejsc pracy i rozrywki, terenów rekreacyjnych, tym wyższej ceny za metr kwadratowy można się spodziewać. Prestiż nieruchomości może budować też bliskość zabytkowych budynków. Kolejny czynnik to standard nieruchomości, czyli m.in. jakość materiałów, których użyto do wykończenia domu.  Zazwyczaj dom w zabudowie szeregowej, czy dom bliźniak w Gdańsku będzie tańszy, niż np. dom jednorodzinny, nawet znajdujący się na obrzeżach Trójmiasta. Oczywiście są też czynniki niezależne od dewelopera, m.in. polityka państwa i sytuacja gospodarcza. Wpływ ma wysokość stóp procentowych oraz dostęp do kredytów.

Podobne wpisy