Jak przebiega proces zakupu domu od dewelopera?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup domu bliźniaka w Gdańsku, czy mieszkania w innym mieście, proces zakupu domu od dewelopera przebiega podobnie. Pierwszym etapem tego procesu jest wybór wykonawcy oraz konkretnej oferty. Warto przeanalizować rynek i zapoznać się z różnymi inwestycjami budowlanymi, aby znaleźć taką, która spełni nasze oczekiwania pod względem lokalizacji, wielkości oraz standardu wykończenia. Przy wyborze dewelopera warto sprawdzić jego dotychczasowe realizacje, opinie klientów oraz czy ma on niezbędne pozwolenia i gwarancje.

Od czego rozpoczyna się współpraca z deweloperem?

Po wyborze dewelopera i oferowanej przez niego nieruchomości, dochodzi do podpisania umowy rezerwacyjnej i wpłacenia zaliczki. Zazwyczaj w ciągu kilku tygodni zawierana jest umowa przedwstępna. Jest to dokument, który reguluje warunki zakupu nieruchomości oraz zobowiązuje obie strony do zawarcia umowy ostatecznej. Zawiera informacje na temat obiektu (np. metraż, liczba pomieszczeń), ceny transakcji, terminu realizacji inwestycji oraz ewentualnych dodatkowych ustaleń. Wielu deweloperów, np. 3City Estate, który oferuje domy bliźniaki w Gdańsku, umożliwia klientom ingerencję w projekt, np. wprowadzenie zmian aranżacyjnych na etapie budowy.

Jak przebiega przekazanie gotowego domu?

Odbiór techniczny to moment, w którym deweloper przekazuje dom do użytkowania. Warto zatrudnić inspektora budowlanego, który dokładnie sprawdzi jakość wykonania oraz zgodność z projektem. Jeśli zostaną wykryte wady lub usterki, należy sporządzić protokół odbioru z uwagami, na podstawie którego deweloper będzie zobowiązany do ich usunięcia. Po akceptacji przez kupującego, dochodzi do przeniesienia na niego praw do nieruchomości. W ostatnim etapie procesu zakupu domu od dewelopera następuje wpis nowego właściciela do księgi wieczystej oraz uzyskanie zaświadczenia o numerze ewidencyjnym działki.

3CITY ESTATE SP. Z O.O.

Irysowa 51

80-177, Gdańsk

NIP: 9571077905

Biuro sprzedaży

ul. Potęgowska

80-175, Gdańsk

tel. 536 034 510

Kontakt z działem sprzedaży:

Julia Żabicka

sprzedaz@3cityestate.com

536 034 510

Mariusz Stoltmann

721 721 052

ul. Chmielna 71/84
Gdańsk

Godziny pracy:
pon.-pt. 10:00-17:00

Zakup gruntów:

Dawid Dunst

dawid.dunst@3cityestate.com

Obsługa inwestycji:

Tomasz Grabowski

tomasz.grabowski@3cityestate.com

607 371 099

[ X ]
logo
Jesteś zainteresowany ofertą domów?

Wypełnij formularz, zadzwonimy by przedstawić Ci wszystkie nasze możliwości: