wnetrze domu

Jak duży powinien być dom, aby spełniał potrzeby mieszkańców?

Nowe domy w centrum Gdańska to nowa inwestycja firmy 3city. Deweloper oferuje nowoczesne domy w zabudowie jednorodzinnej, które dostępne są w kilku wersjach różniących się powierzchnią domu oraz działki. Wybór domu zależy od liczby osób, które mają zamieszkać w danej nieruchomości oraz indywidualnych potrzeb. Czym kierować się przy wyborze się domu jednorodzinnego i jaką powinien mieć powierzchnię, by zapewnić wygodne i komfortowe życie wszystkim mieszkańcom?

Jakiej wielkości powinien być dom dla 3-osobowej lub 4-osobowej rodziny?

Uważa się, że zazwyczaj dla rodziny z dwójką dzieci, rozsądna i optymalna powierzchnia domu wynosi od 130 m2 do 140 m2. Liczba i wielkość pomieszczeń zależy oczywiście od konkretnego projektu, ale taki metraż pozwala na dużą swobodę mieszkania. Przykładowy rozkład może zawierać duży pokój dzienny z aneksem kuchennym, 4 pokoje oraz 3 łazienki. Warto zdecydować się na dwupiętrową nieruchomość, ponieważ tworzy ona podział na strefę dzienną i nocną. Oczywiście wymagana powierzchnia zależy również od innych aspektów, np. od tego, jakiej wielkości pomieszczenia rodzina potrzebuje do przechowywania dużych przedmiotów m.in. sprzętu do uprawiania zimowych sportów. Istotne jest również, czy zależy jej na miejscu na siłownię domową oraz, czy konieczne jest miejsce na dwa gabinety, jeżeli dwóch mieszkańców pracuje w domu.

Dom, o jakiej powierzchni kupić dla 5-osobowej rodziny?

Aby zapewnić wygodę mieszkania rodzinie, składającej się z pięciu osób, warto zainwestować w dom, który ma od 170 m2 do 180 m2. Dla przykładu, inwestycja dewelopera 3city, czyli nowoczesne domy w centrum Gdańska mają powierzchnię 179 m2. Dzięki optymalnego zaplanowaniu rozkładu nieruchomości, w domu znajduje się pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, 4 pokoje, a także 3 łazienki oraz gabinet. Wygospodarowano również miejsce na pralnię i garderobę. Dom o powierzchni 180m2 daje duże możliwości, np. na stworzenie spiżarni, czy pokoju zabaw dla dzieci.

Podobne wpisy